Твердопаливні котли
Твердопаливні котлиОднією з головних переваг твердопаливних котлів є доступність та низька ціна палива. Такі котли є назамінними у місцях де відсутні газопроводи та лінії електропередач.
На заході України, де розвинена деревообробна промисловість, побоюватися, що «засіки» котеджу нічим буде заповнити, не доводитися. В кінці кінців, більшість сільського населення нашої країни до цих пір опалює будинки твердим паливом.
Тепло від дров дешевше, ніж від вугілля, приблизно в 1,5-2 рази, ніж від солярки, — у 8-10 разів і навіть на якісне тверде паливо типу сортованого антрациту ціна зазвичай виявляється нижче, ніж на солярку. До того ж частина твердопаливних котлів можуть працювати взагалі без електрики (чого не скажеш про котлах на газі, солярці або про електрокотли).
Обладнання, що використовує тверде паливо, досить різноманітне. Навіть не існує його суворої класифікації. Тому умовно розділимо ці пристрої на три групи: котли традиційні (використовують тільки тверде паливо: вугілля, дрова, торф і т. ККД 40-50%. ), піролізні (газогенераторні ККД -84-88%), твердопаливні комбіновані (тверде паливо, газ, солярка). Головна перевага комбінованих в тому, що з ними простіше пристосуватися до місцевих умов проживання. Наприклад, почати опалювати будинок дровами, а після газифікації району поставити на котел газовий пальник (атмосферного типу, не вимагає електроживлення, або вентиляторна).
Переваги:
* Ціна та доступність палива.
* У деяких видах котлів – відсутність тпотреби у електроенергії.
Недоліки:
* Необхідність підвозити паливо.
* Необхідність годину від годині підкидувати паливо.
* Неможливість точного контролю температури (неможливо швидко запустити і зупинити процес горіння).
* Необхідність котельні з димоходом